Plánovat či nechat plynout?

22.11. 20220

Jsi příliš organizovaná? Nebo víc naplno prožívající?

Kdysi mě ani nenapadlo se plánováním zabývat. Jsem jako člověk spíše intuitivní, plná nápadů, které se vždycky nějak daly zrealizovat.

A pak jsem zbláznila a málem uštvala nejen sebe, ale i lidi kolem, páč bylo přece fajn uvést ten nápad do akce…toto se mi dělo často doma nebo ve školce, kde jsem kdysi pracovala.

Roky ubíhaly, změnila jsem „pobyt ve školce s dětmi“ za „pobyt ve školce s dospělými“ (učitelskou profesi za lektorskou), do toho mé další aktivity a s tím se už před lety objevila potřeba plánovat.

I když, jak se dočítám a dozvídám z různých vzdělávacích aktivit, plánování je více v „mužské“ energii a užívání si = prožívání je více v „ženské“ energii. Tak je to přirozené.

To je fakt. Každý z nás v sobě máme „vnitřního muže“ i „vnitřní ženu“ a to samozřejmě různým počtem dílů zastoupené.

Co to pro nás ženy znamená???

Pokud jsme těmi, které proplouvají životem bez velké organizace a vyhovuje to tak, pak je to v pořádku. Organizování a plánování našeho „vnitřního muže“ se dá využít ve dnech (nebo obdobích), kdy se toho nahromadí víc najednou.

Pokud jsme ženami, které více ke svému životu potřebují organizaci a plánování (protože jsou třeba manažerkami či podnikatelkami, vedou firmu apod.), je potřeba to přijmout a naučit se využívat proti časovému zahlcení.

Zároveň je ale dobré myslet na tu naši ženskou přirozenost „užívat si, prožívat“, abychom si od svého „vnitřního muže“ odpočinuly, aby naše šťavnatá ženská energie měla možnost proudit, a my zase mohly svítit, zářit v celé své kráse. Pro sebe i pro ty naše nejbližší.

Blíží se předvánoční čas. Většina z nás se vrací svým prožíváním do dětství a znovu se nám rozzáří oči, když vidíme nádherně rozsvícený vánoční stromeček, světýlkovou adventní výzdobu apod.

Většina žen (včetně mě samozřejmě) si dokáže to adventní těšení a radování zaházet praktickými povinnostmi, o kterých si myslíme, že jsou před vánočními svátky důležité.

Ale….

Některé z nás dokážou pohodit hlavou nad neumytými okny a užijí si Vánoce i tak…ale některé si prostě nesednou, dokud nemají hotovo. A umytá okna před adventem prostě musí být, jinak je na tom vánočním „užívání si“ prostě škraloup neumytých oken.

Obě varianty jsou pro ty dotyčné správně a ani jedna nechápe tu druhou. Prostě jsme každá jiná a to je dobře.

Patřím k těm, které před Vánoci mívaly vypjaté období (doma i ve školce) a byla jsem ráda, „když jsem měla hotovo“. Alespoň podle sebe. Někdy to bylo období šíleného lítání a honění se.

Až jsem jednou na semináři pro paní učitelky poslechla kolegyni, která prohlásila, že se naučila od své maminky si týdny pěkně rozdělit, každý týden udělat něco a že je tak o adventu vždycky v klidu.

„Tak to teda chciiiiiii!!!“ – prolítlo mi v tu chvíli hlavou. A tak jsem to tenkrát, před lety, vyzkoušela. Prostě jsem si advent „promyslela na papíře“. Vážně to funguje!!!

Plánování, ve chvílích, kdy se toho na člověka valí hodně, je prostě úspora času.

Letos poprvé mě napadlo, se o to podělit s dalšími.

Vznikl ADVENTNÍ TAHÁK. Podle něj si každá z nás může promyslet, co, kdy, jak a proč už předem (a to včetně oken, cukroví, dárků, ale taky setkání s rodinou, kamarády, návštěvou koncertů či besídek dětí apod.) Pak je možnost mít adventní období opravdu klidnější.

A užít si to naše ženské „užívání si – prožívání“ opravdu naplno, bez výčitek a v pohodě.

ADVENTNÍ TAHÁK bude k dispozici do konce listopadu, ale protože letos připadá první adventní neděle už na 27.11., je dobré si ho pořídit právě v tomto týdnu ještě před adventem (nebo aspoň v tam začátku).

Někdy je dobré využít toho, co vymyslel a zpracoval ten druhý, a jen si to doplnit podle svého, svých zvyků apod. To já dělám ráda, šetří to čas. 🙂

Užijte si adventní období v klidu se svými blízkými, s radostí a v pohodě.

Ať můžeme nechat rozzářit tu naši ženskou energii, co máme v sobě. Pro sebe i pro ty nejmilejší kolem nás.

S láskou Iva.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů