Proč jsem se rozhodla psát blog

17.2. 20200

Moje předjarní rozjímání

aneb

Proč jsem se rozhodla psát blog

Při dnešní téměř předjarní procházce jsem přemýšlela o tom, co mě vlastně vedlo k tomu, že jsem se rozhodla psát články a dávat je na blog…

 

Jmenuji se Iva Řehůřková, kdysi jsem spoustu let pracovala jako učitelka MŠ, setkávala se s různými příběhy jednotlivých rodin a proplétala jsem to se svými zkušenostmi maminky a manželky.

Pak jsem se rozhodla pro profesní změnu a začala jsem dělat lektorku právě předškolním pedagogům

PROČ?

Změna v našich životech je někdy nevyhnutelná a vždycky přináší něco nového, nějaký další posun…

Už roky totiž jezdíme s manželem na semináře v osobnostním rozvoji, čteme doporučené knížky a posloucháme nahrávky úspěšných lidí, kteří to ve svém životě už někam dotáhli. Je v tom spousty inspirace. A právě toto mě v těch životních etapách přineslo hodně dobrého.

 

A právě tyto zkušenosti, když zakomponujete do svého života, zjistíte, že to funguje, a může pomoci …. a to nejen mně, ale i jiným.

Začala jsem tvořit semináře v osobnostním rozvoji pro paní učitelky ve školkách a zjistila jsem, že některé pasáže by mohly zajímat i rodiče, a tak z toho vznikly besedy pro rodiče ve školkách.

A protože jsou to zřejmě „chytlavá“ témata, je z toho skvělá zpětná vazba, rozhodla jsem se o tom psát články a časem i eBook pro rodičepaní učitelky, ať se tyto moje zkušenosti a „vlastní životní kopance“ šíří dál a třeba mohou někomu pomoci se nasměrovat či vyřešit nějakou situaci, která je teď pro něj aktuální.

A co je hlavně důležité si uvědomit?

Pokud jsme rodiče nebo paní učitelka ve školce, jsme pořád pod drobnohledem těch malých capartů…nejen že nás sledují, ale hlavně nás zrcadlí, napodobují, prostě opičí se po nás.

Na čem tedy záleží?

Aby v nás děti měly ten nejlepší příklad, co se týká našeho chování, našeho charakteru, aby to, co říkáme a jak jednáme, bylo v jednotě.

Zkrátka…

„UKAŽ MI JAK…A JÁ TO ZVLÁDNU“

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů