Každý den je vzácný

9.4. 20202

Každý den je vzácný…

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké poselství nám přinášejí ty obyčejné dny, kdy se vlastně nic velkolepého neudálo?

Právě v tomto období, které teď prožíváme, kdy je všechno trochu jinak, se najdou lidi, kteří nad tím přemýšlejí. Celkově nám tato doba přináší možnost (někdy i nutnost) dělat spoustu věcí jinak, dají se vymyslet možnosti a způsoby, které člověka dřív ani nenapadly.

Mnozí z nás pracují na plné obrátky, někteří ale mají možnost využít kratší pracovní doby, někdo pracuje z domu, já právě využívám situace a pracuji z lesa…do slova. Je nás teď doma víc, než obvykle a i když svoji rodinu mám na vrcholu pyramidy priorit, ráda ujedu do klidu přírody, kde můžu být sama se sebou, poslouchám ptáčky a bzukot včeliček a píšu a píšu…

To neznamená, že když nemůžeme teď pořádat semináře pro paní učitelky a besedy ve školkách pro rodiče, že nemůžu být užitečná jinak… třeba tím, že píšu, vařím pro šest lidí místo pro dva, peru, uklízím (i v sobě), telefonuji známým, jak se mají a jak tu situaci zvládají (ono i to, že si na ně někdo vzpomene a zeptá se, udělá radost), zažehluji roušky, které dcera šije ve velkém a odpovídám na věčné a všetečné otázky našich skoro čtyřletých vnuček – dvojčat.

Včera jsme zrovna s holčičkami pozorovaly rašící pupeny na třešni a bylo báječné se dopoledne v pracovní den dívat skrze ty větve na nádherně modrou oblohu…uvědomila jsem si, jak vzácné to jsou okamžiky…za pár let už holky budou pozorovat třešeň s někým, od koho budou očekávat májové políbení a ne se svou babičkou a dychtivě očekávat, co jim sdělí… a zítra už třeba nebude obloha tak nádherně modrá, ale bude zas jinak krásná, pupeny na třešni budou už zase jinak, než právě teď…

V každém dnu se skrývá malá vzácnost – vzácný prožitek, který zažijeme. A je jen na nás, jestli si ho uvědomíme, s vděčností prožijeme a tím nás obohatí…nebo projde skrz nás a nestane se nic.

Jak se píše v knížce „Slepičí polévka pro inspiraci ženské duše“:

Někdy události každodenního života dokážou člověku přinést víc krásy a smyslu, než „veliké šance“. Měli bychom si uvědomit, že schopnost objevovat krásu ve všedních věcech je neuvěřitelně drahocenný dar.

Objevujte vzácnosti, s vděčností je prožívejte a mějte báječné dny i jarní svátky…

 

Komentáře
  1. Lucie napsal:

    Pěkné…

  2. Iva Řehůřková napsal:

    Děkuji…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů